Kedilerin Öksürmesi | Kediler Neden Öksürür?

tarafından
111
Kedilerin Öksürmesi | Kediler Neden Öksürür?

Kedilerin öksürmesi neyin habercisi? Kedilerin öksürmesi bizi neden rahatsız eder ve ne gibi sorunları belirtir?

Evlerimizde bir birey olan hayvan dostlarımız kimi zaman sergiledikleri bazı durumlarla telaşlanmamıza sebep olabilmekteler. Kedilerimizin sağlığı açısından da bu işaretleri önemsemek önemlidir. Özellikle kediler neden öksürür sorunun pek çok yanıtı bulunabilmekte. Kediler neden öksürür sizce?

Kedilerin de aynı bizler gibi sigara dumanına maruz kalmaları durumunda bundan rahatsızlık duyacakları unutulmamalı. Ayrıca astımı olan kedilerin sigara dumanından mümkün olduğunca uzaklaştırılmaları gerekmekte. Astım hastalığının kedilerde çok yoğun görülen hastalıklardan birisi olduğu da unutulmamalıdır. Bu hastalık için de kedi dostlarımıza ek hassasiyet göstermek gerekecektir.

Kediler hususunda merak edilen tüm soruları yanıtladık!

 

Kedilerin Öksürme Nedenleri Nelerdir?

kedilerin-oksurme

Kedilerin Öksürme

Öksürme nedenlerinden bir diğeri de alerji olabilmekte. Buna tanı koyabilmesi adına mutlaka kedinin veterinere götürülmesi gerekmekte. Nadir de olsa görülen bir diğer hastalık kalp kurdu olabilecektir. Genel olarak sivrisineklerden bulaşan bu hastalığın, sivrisineklerin yoğun olduğu alanlarda kedinize geçmesi mümkün. Bunun için de veteriner tarafından testlerin yapılması gerekiyor.

Son olarak kedilerin her zaman tüylerini temizlerken bazılarını yuttuklarını biliyoruz. Bu yutulan tüyler de belli dönemlerde kusularak vücuttan atılmakta. Tüylerin çıkarılması esnasında da kedilerin öksürebileceklerini söyleyebiliriz. Kedilerin yeme düzenleri de bu konuda önemlidir. Beslenmelerinde aksaklıklar yaşanmamalıdır. Yavru Kedi Ne Yer? yazımıza bekleriz.