Kediler Nasıl Kilo Alır? 5 Yüksek Kalorili Kedi Maması

tarafından
142
Kediler Nasıl Kilo Alır? 5 Yüksek Kalorili Kedi Maması

Kediler nasıl kilo alır ve nasıl beslenmelidir? Yemek yemek kediler için içgüdüsel bir olay olmaktadır. Kediler hayvanlar içerisinde en yüksek yaşama içgüdüsüne sahip olan hayvanlar olmaktadır. Bu sebeple de kedilerin kilo almasında genellikle herhangi bir problem ile karşılaşılmamaktadır.

Kediler yemek buldukları sürece sürekli olarak beslenmektedir. Bu sebeple de kedilerde daha çok obezite görülmektedir.

Kediler Nasıl Kilo Alır?

Kedilerde nasıl kilo alır genellikle sorun olmamakla birlikte bazı hastalıklardan ya da operasyonlardan sonra kilo kaybına uğrayan kedilerin özel bir şekilde beslenmeleri gerekmektedir.

Diğer bir yandan sokaktan sahiplenilen kedilerde de yetersiz beslenme görülmektedir. Bu kedilerinde kısa süre içerisinde yeterli kiloya ulaşmaları için yüksek kalorili mamalardan yararlanılmaktadır.

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı kilo kaybına uğrayan kedilerin yeterli kiloya ulaşabilmeleri için onların sağlık ihtiyaçlarına uygun bir diyet uygulanması gerekmektedir. Bunun için öncelikle kedinin yağlanmadan sağlıklı kiloya ulaşması hedeflenmelidir. Bunun için de veterinerden bu konu ile ilgili bilgilerin alınması gerekmektedir.

Diğer bir yandan kedinin zayıflamasının altında yatan sebebin giderilmesi de önemli olmaktadır. Ancak iyileştikten sonra kedilere kilo aldırma diyetleri uygulanmaktadır. Kedilerin kilo alması için veterinerden fikir alınması son derece önemli olmakla birlikte, bu diyette kullanılacak mamaların da önemi büyük olmaktadır.

Diyette yüksek kalorili kedi mamalarının kullanılması gerektiği gibi kedinin ihtiyacını karşılayacak vitamin ve mineralleri de içermesi önemli olmaktadır.

Yüksek Kalorili Kedi Mamaları | Kediler Nasıl Kilo Alır?

Kedilerin kilo alması için seçilecek kedi mamalarında özenli davranılması gerekmektedir. Bu sebeple seçilecek kedi mamasının iyi bir şekilde araştırılması ve veteriner hekimden tavsiye alınması gerekmektedir. Yaş kedi maması da tercihler arasındadır. Ancak en çok tercih edilen yüksek kalorili kedi maması şunlar olmaktadır.

N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

4178 Kcal/kg kalori değerine sahip olan bu kedi maması, kedilerin ihtiyacı olan protein ve kalorileri rahatlıkla karşılamaktadır. Diğer bir yandan yetişkin kedilere özel olan bu mama, kedilerin kardiyovasküler sistemlerini de desteklemektedir. Ayrıca glisemik indeksinin düşük olması da dostların sağlıkların korunması açısından önemli olmaktadır.

Hills Adult Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

kediler-nasil-kilo-alir

kediler nasıl kilo alır?

Kedilerin sağlıklı bir şekilde kilo almalarını sağlayan bir diğer yüksek kalorili kedi maması da Hills markası tarafından üretilmektedir. Vitamin ve mineral açısından dengeli bir şekilde formüle edilen mama olgun kedilerin enerji ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır. Diğer bir yandan kedilerin kalp, böbrek ve idrar keselerinin sağlıklarını da desteklemektedir.

Lavital Somonlu Yavru Kedi Maması

Kediler nasıl kilo alır, almaya ihtiyacı olan yavru kedilere uygun olan bu mamanın kullanım yaş aralığı 3 ile 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Yavru kedilerin sağlıklı bir şekilde kilo almalarına yardımcı olurken; aynı zamanda bağırsak mikro biyotasını destekler. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde kedilerin bağışıklık sistemlerini de güçlendirmektedir.

Pro Plan Dedicate Kuzu Etli Kedi Maması

Artı kilo programında olan kedilerin yanı sıra son derece seçici olan kedilerin beslenmesinde bu mamadan yararlanmaktadır. Ayrıca deri ve sindirim hassasiyeti bulunana kedilerin beslenmesinde de bu mamadan faydalanabilirler.

Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması

Kilo alma programında olan kediler için tercih edilebilecek beşinci kedi maması da Royal Canin firmasına ait olmaktadır. Yutulan tüylerin atılmasına yardımcı da olan bu mama, yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu bütün mineral ve vitaminleri içerisinde bulundurmaktadır.