Kedi Kumu Çeşitleri | Kedi Tuvaleti

tarafından
100
Kedi Kumu Çeşitleri | Kedi Tuvaleti

Kedinizin sağlıklı olabilmesi adına tercih edeceğiniz kedi kumunun da kaliteli olması gerekiyor. Kedi tuvaleti seçerken özellikle kedinize uygun olan bir model tercih etmelisiniz.

Kedinizin cinsine ve boyutuna uygun bir tuvalet seçiminde bulunursanız, tuvalet alışkanlığı da bir o kadar kolay olabilecektir. Ayrıca kedinizin sağlığı açısından kumunu da en kaliteli olan türlerden tercih etmeniz gerekiyor.

Kedi Kumu Temizliği

kedi-kumu

Kedi Kumu

Düzenli bir şekilde kumunu temizlemeniz bakterileri engeller. Hem sizin hem de kedinizin sağlığı için kolay topaklanan kedi kumlarını tercih edebilirsiniz.

Kum çeşitleri farklılık göstermektedir. Kristal olan kedi kumları yoğun bir şekilde kokuyu da engellemekte. Sağlık açısından da faydalı olan bu kumu tüm kedileriniz için rahatlıkla tercih edebileceksiniz.

Ayrıca temizlenmesi de kolay olan kumlar da kolayca temin edilebilir. Bu kumlar aynı zamanda topaklanma özelliği gösterir. Yayılmadığı için kumların çoğu çöpe gitmez ve kum tasarrufunda da bulunmanıza imkan tanır. Son olarak kum seçerken bilinen markalar olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Kedilerin sağlıkları açısından Kedi aşı takvimi kontrolü de önemlidir.