Köpek Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek tasması son dönemlerde farklı modellerle karşımıza çıkmaktadır. Bu farklı modeller arasından en doğrusunu tercih edebilmek için de köpeğinizin ve sizin rahatlığınızın bir adım önde olacağı unutulmamalıdır.

Tasma seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada yer alan unsur köpeğinizin cinsi olmaktadır. Köpeğinizin cinsine uygun olan bir tasmayı tercih ederseniz çok daha iyi sonuçlar almanız mümkün olacaktır. Özellikle küçük ırklar için boyun tasmalarını kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Büyük ve zapt edilmesi zor olan bir ırka sahipseniz de gövde tasmaları tercih edebilirsiniz.

Bu Yazımızda Neler Var:

Köpek Tasması Önerileri

kopek-tasmasi
Köpek Tasması

Köpeğiniz henüz size alışkın değilse gövde tasmaları önerilmekte. Yanınızda yürümeniz için kolay bir şekilde eğitebilmek adına bu tasma türlerini seçebileceksiniz.

Yine tasmanın kaliteli bir malzemeden yapılmış olması da köpeğinizin sağlığı için etkili olacak bir unsurdur. Su geçirmez özellik gösteren tasmalar sayesinde yağmurlu havalarda daha rahat bir şekilde köpeğinizi gezdirebilirsiniz. Ayrıca su geçirmez özellik gösteren tasmaların sonrasında koku oluşturması da engellenmiş olmaktadır.

İnceleyebileceğiniz bir diğer yazımız: Köpekleri Neden Evcil Hayvan Olarak Tercih Etmeliyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir