Köpekleri Neden Evcil Hayvan Olarak Tercih Etmeliyiz?

tarafından
195
Köpekleri Neden Evcil Hayvan Olarak Tercih Etmeliyiz?

Köpekler ve insanlar arasındaki ilişki çok eski olmasıyla beraber oldukça kuvvetli bir bağdır. Tam da bu nedenden ötürü bile çoğu insan köpekleri evcil hayvan olarak tercih eder. Bu yazımda köpeklerin neden birer evcil hayvan şeklinde tercih edilmesinin istendiğini anlatacağız.

İnanılmaz derece sadık hayvanlar olan köpekler kendilerini besleyen sahiplerinin para koydukları kasa şifrelerini bilseler dahi asla onlara zarar vermezler. Evinizi, sizi ve ailenizi sahiplenirler. Asla güveniniz boşa çıkmaz.

Kendi pozitif hareketlerini size de bulaştırır. En basit şeyler için olağanüstü şekilde heyecanlanırlar. Buna örnek olarak işten dönüşte sizi karşılama biçimleri, parkta kısa bir yürüyüş, ses çıkaran ambalajlar gösterilebilir. Onları heyecanlandıran olaylar karşısında kuyruklarını sallaya sallaya yanınıza gelmeleri ruh halinizi olumlu etkileyecektir.

Köpekler İle Hayatınıza Renk Katın

kopekler

Köpekler

Sizi daha hareketli bir yaşama çekerler. Dışarı çıkarken aldıkları keyif sayesinde canınız hiç istemiyor olsa da köpeğinizin sizi tatlı bakışları ile ikna etmesi üzerine kendinizi oradan oraya yürürken bulacaksanız. Böylece daha egzersiz dolu bir gün geçireceksiniz.

Tuvaletlerini dışarda yapar. Kedilerin aksine evinizde bir köpek olması durumunda bir kedi kumu gibi kap bulundurmanıza gerek kalmayacaktır. Yine de kendinizi kaka torbası taşırken bulacaksınız.

İnsanlarla aranızda sohbet açılmasını sağlar. Her köpek sahibi, evcil hayvanını gezdirmenin dışarıdaki hayvan severlerle sohbet başlatmak için etkili olduğunu bilir. İnsanların yalnızlık duygusu ile iyice haşır neşir olduğu bu zamanlar da bu harika bir şeydir.

Onlar hepçildir. Bu durumun en büyük avantajı hiçbir yemeğin boşa gitmemesini sağlamalarıdır. Akşam yemeğinde elinizde kalan yenilebilir fazla yemekleri çöpe atmak istemiyorsanız, tüylü çöp kutunuz her zaman yanınızda olacaktır.

Yanlışlıkla koltuktan geriye doğru yuvarlanmaları, siz güzel kokulu bir şeyler yerken gözlerini boncuk boncuk açıp size bakmaları, sürekleri maskaralıkları kahkaha tufanı sebebidir. Sevimli arkadaşınız yanınızdayken üzgün kalamazsınız.