Kedileri Mutlu Etmenin 8 Yolu!

tarafından
69
Kedileri Mutlu Etmenin 8 Yolu!

Kediler içgüdüsel olarak avlanma ihtiyacı hisseder ve bu yüzden onlar yormak gerekir. En gerekli gereksinimleri yemek ve sudur. Kediler stabil ortam sever. Sahibiyle zaman geçirmeyi ve sınırları aşılmadıkça teması oldukça severler.

 1. Oyun Oynamak

Kediler her ne kadar tek başlarına oyun oynayabilseler de sizinle oynamak onları daha mutlu edecek. Avlanma ihtiyacını örnek olarak hareketli bir oyuncak, hayvan figürü ile oynatarak içgüdüsel harekete geçirip onu mutlu edebilirsiniz.

2. Taze Mama ve Su

Kediler bilindiği üzere çok titiz ve temiz hayvanlardır. Bu yüzden en gereksinim duydukları mama ve suyun taze, temiz olması onlar için çok önemli. İştahlı ve düzenli taze mama ile beslenenler daha mutludur.

3. Sakin Ortam

Kedinizin bulunduğu ortamda canlı veya cansız herhangi bir değişiklik olduğunda kendini güvende hissetmez ve strese girer bu yüzden kedinizin kendini güvende ve huzurlu hissetmesi için ortamını zorunlu olmadıkça değiştirmeyin.

Güvende olma duygusu kedinizin özgür olmasını sağlayacağı için kediniz mutlu olacaktır.

 4. Sevilmek

Kedinizin beden dilinden hangi bölgelerinin dokunulmasını sevip sevmediğini anlayabilirsiniz. Bu şekilde kedinizi sevip ilgilendirerek onu mutlu edebilirsiniz.

 5. Bakımını İhmal Etmemek

kediler

kediler

Kedilerin bakımları ihmal etmeden düzenli olarak yapılırsa daha sağlıklı olurlar. Bu durumda sağlıklı kedi mutlu kedidir. Kedinizin tüylerini düzenli tarayarak ve düzenli muayene ettirerek veteriner hekiminizin önerisi doğrultusunda bakımını yaparak bunu sağlayabilirsiniz.

 6. Tuvalet Kabı Temizliği

Üstte de bahsettiğimiz gibi çok temiz ve titiz hayvanlardır. Bu yüzden kedi kumunun ve kabının temiz olması istediği tuvaletini rahatça yapmasını sağlayacak. Aksi takdirde kediniz strese girip tuvaletini evin farklı yerlerine yapabilir ve tuvaletini tutabilir.

 7. Zorlamayın

İstemedikleri bir şeyi zorlasanız dahi asla yapmazlar ve bu duruma daha çok sinirlenirler. Bu durumda kediniz istediği zaman istediğini yaptığında daha mutlu olacaktır.

 8. Ödül Maması Verin

Kediler ödül maması çok severler. Bu da onların mutlu olmasını sağlayacaktır.