Chinchilla Kedileri Özellikleri ve Bakımı

tarafından
64
Chinchilla Kedileri Özellikleri ve Bakımı

Görünüşleriyle herkesi kendine hayran bırakmayı başaran Chinchilla kedisi özellikleri açısından incelendiğinde görünüş itibariyle uzun tüylü olmaları ile dikkat çekmekte. Oldukça zeki olan bu dostlarımız oldukça zekidir. Aynı zamanda sakin bir yapılarının olduğunu söylemek de mümkün.

Çok hareketli bir kedi sizi zorlayacaksa bu cins bir kediyi evinizin içerisinde rahatlıkla besleyebilirsiniz. Ayrıca evin içerisinde bu cinsin sadece bir sahibi benimseyeceğini de söylemek gerekir. Sizi sahibi olarak benimsedikten sonra da sadece sizin sözünüzü dinleyecektir.

Çocuklarla mükemmel bir iletişime sahip olan bu cins kedi ırkının evinizin bir bireyi olarak görülmesinin de söz konusu olacağı çok açık.

Bu Yazımızda Neler Var:

Chinchilla Bakımı

chinchilla

Chinchilla

Bakımı açısından çok zorluk çıkarmamakta. Fakat tüyleri özen ister. Tüylerinin temizlenmesi ve taranması asla ihmal edilmemelidir. Tüy düğümlenmelerinin görüldüğü dönemler de bakımının ihmal edildiği dönemler olacaktır.

Kedinizin tüy tarağı ile tüylerini tarayabilirsiniz. Beslenmesine de dikkat etmeniz gerekmekte. Özellikle kedilerin tüylerinin sağlıklı olmasının beslenmeleri ile orantılı olmasından dolayı kaliteli mamaların tercih edilerek belli saatlerde beslenmesi gerekmektedir.

Kedi Aşı Takvimi ile kedilerinin bakımını da kontrol altına almış olabileceksiniz.