Çin Aslanı Özellikleri ve Bakımı

tarafından
77
Çin Aslanı Özellikleri ve Bakımı

Çin aslanı diğer bir ismi ile Chow Chow, farklı vücut özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran köpek cinslerinden birisidir. Düz bacaklara sahip olan köpeğin özellikleri açısından da diğer türlerden farklılık gösterir.

Özellikle tüylerinin görünümüne baktığımızda, isminin de tüy görünümünden kaynaklı olarak koyulduğunu söylememiz mümkündür. Ayrıca bu köpek cinsinin dili de siyah renkli. Kişilik özellikleri açısından bakıldığında pek çok köpek cinsi gibi tek bir sahibe bağlı kaldıkları da görülebilmekte.

Her ne kadar sakin görünse de çok sevimli diye sevmek isteyen kişilere saldırabileceği unutulmamalıdır. Bu köpek cinsini sahiplenmek isteyen kişilerin daha önce köpek beslemiş olmaları daha kolay bir eğitim vermelerine yardımcı olacaktır.

Çin Aslanı Bakımı Nasıl Olur?

cin-aslani

Çin Aslanı

Bakımı konusuna bakıldığında, tüylerinin büyük bir özen istediği görülmekte. Tüylerini iyi bir şekilde yıkadıktan sonra haftada birkaç kere tarağı ile taranması gerekmektedir. Bu durum hem tüylerin daha bakımlı olmasını sağlayacak, hem de köpeğinizin vücudundaki kan akışını da hızlandıracaktır. Düzenli tıraş etmek de önemli olan bir diğer konudur.

Köpekleri Neden Evcil Hayvan Olarak Tercih Etmeliyiz? işte buna örnek olarak da bu köpeği verebiliriz. Köpeğimiz tam bir evcil hayvandır.