Kohana Kedisi Özellikleri

tarafından
90
Kohana Kedisi Özellikleri

Kohana kedisi ismini çok sık duymamışızdır. Ülkemizde de nadir olduğu bilinen bu ırkın tüysüz bir kedi özelliği gösterdiği bilinmekte.

Kedi beslemek isteyen ama kedi tüyüne alerji besleyen kişilerin bu ırkı rahatlıkla sahiplenebileceklerini söylemeliyiz. Sfenks kedisi olarak da bilinen bu türün beyaz ya da pembe görünüme kavuştukları görülmekte. Genel olarak güneşin etkisiyle pembe vücuda sahip olduklarını görmek de mümkündür.

Kohana özellikleri açısından incelendiğinde özellikle sıcakkanlı bir cins olduğu söylenebilir. Görüntüsünün aksine her zaman sevdiren bir kedi olduğu biliniyor.

Kohana Kedisi ve Tüyleri

kohana-kedisi

Kohana Kedisi

Kohana kedisi tüylerinin olmamasından dolayı geceleri sıvı salgılamaktadır. Bunun için hafif nemli bir bez yardımı ile vücudunu silmeniz yeterli olacaktır. Sıcak günlerde kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz. Tüyleri olmadığı için soğuğa ayrı bir hassasiyet gösterdikleri de unutulmamalıdır. Sıcak ortamda hemen uyuyabilen bu kedilerin kendi yataklarının olması öneriliyor.

Kendi yatağını benimsedikten sonra orada kolay bir şekilde uyuyabilmekte. Ayrıca diğer kedilerde de olduğu gibi diş sağlığı Sfenks kedileri için önem arz etmekte. Bunun için kedilere özel üretilmiş olan diş fırçaları tercih edilebilir ve kedilerinizin diş bakımları yapılabilir. Tüy Dökmeyen Kedi Cinsleri için listemize göz atabilirsiniz.