Güvercinler Ne Yer?

tarafından
61
Güvercinler Ne Yer?

Güvercinler ne yer, hiç düşündünüz mü? Sıradan tüm kuşlar gibi aynı yemlerden mi yemesi gerekir?

Güvercinler, kentsel alanlarda yaygın olarak bulunan kuşlardır. Bu kuşlar binaların yan taraflarında yuva yaptıkları için kaya güvercini olarak da bilinirler. Güvercinler yüzyıllardır evcil hayvan olarak tutulmuş ve özellikle kentsel alanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Peki, güvercinler ne yer hiç merak ettiniz mi?

Birçok insan, diğer insanlara mesaj göndermek için güvercinleri evcil hayvan olarak besler. Ancak güvercinleri evcil hayvan olarak beslemenin hem avantajları hem de dezavantajları vardır. En büyük dezavantajlardan biri, güvercinlerin yaşamak için özel yiyecek ve su kaynaklarına ihtiyaç duymasıdır. Güvercinlerin ne yediğini ve yiyeceklerini nasıl elde ettiklerini anlamak, kendi güvercininize bakmanıza yardımcı olabilir.

Güvercinler Ne Yer, Beslenme Koşulları Nelerdir?

Güvercinler ne yer sorusunu yanıtlamadan önce beslenme şekilleri hakkında bilgilere yer vermek daha doğru olacaktır. Güvercinler, bir gölden, nehirden veya başka bir su kütlesinden su almadıklarında neredeyse tamamen bitki maddelerinde yaşarlar.

Ekinleri katı yiyecekleri işleyecek kadar güçlü olmadığı için yiyecek için kum ve tohumlara da ihtiyaçları vardır. Kum, güvercin beslenmesi için ekstra çiğneme gücü sağlayan küçük kayalardır. Güvercinlerin beslenmesi, evcil hayvan olarak beslendiğinde vücutlarının ne kadar sağlıklı olduğunu belirlediği için çok önemlidir. Hasta bir güvercin uzaklara uçmaz veya bir mesaj göndermez, bu nedenle kuşlarınızın ihtiyaçları için onlara sağlıklı yiyecekler sağlamaya özen gösterin.

Güvercinler Nasıl Yaşar?

guvercinler-ne-yer

Güvercinler ne yer

Köpekler ve kedi mamaları farklı olarak güvercinler, göller, nehirler veya bataklıklar gibi su kaynaklarına erişmeden hayatta kalamazlar. Sıcak havalarda suya erişimleri yoksa veya soğuk havalarda içebilecekleri buz yoksa öleceklerdir.

Su, sıcak havalarda veya son kullanma tarihi geçen köfte veya karaciğer gibi et ürünlerini yedikten sonra vücudunun en iyi şekilde çalışmasını sağladığı için güvercinlerin sağlığı için çok önemlidir. Burada güvercinler ne yer sorusuna yanıt olarak ufak bir tüyo da vermiş olduk.

Hipotermi nedeniyle kanları çok fazla buzlu su içerdiğinde hiçbir kuş kanatlı uçuş yapamayacağından, soğuk havalarda sıcaklık donma noktasının altına düştüğünde de önemlidir. Güvercinler ne yer sorusundan önce mutlaka içecekleri suyu onlara temin etmek büyük önem arz eder.

Birçok şehirde, insanların yerel kuşları besleyebilecekleri parklar vardır. Ancak bazı insanlar, bir kuşa önce bir kâse temiz yiyecek tahılı vermekle karşılaştırıldığında, bu durumda mikropların varlığından endişe duyarlar. Bununla birlikte, onları nerede bulursanız bulun- parklar veya özel yerler – güvercinler, insanların onları yemek artıklarıyla, restoran ve kafeteryalardan arta kalanlarla beslediği yerleri arar.