Muhabbet Kuşu Yemi ve Beslenmesi

tarafından
127
Muhabbet Kuşu Yemi ve Beslenmesi

Muhabbet kuşu yemi ile kuşlarınızın beslenmesine ne kadar dikkat ediyorsunuz? Yalnızlığımıza eşlik eden evcil hayvanlar arasında yer alan muhabbet kuşları, doğal ortamlarında birçok besin kaynağına sahiptir. Fakat evde beslediğimiz muhabbet kuşlarının yeterli besin alabilmeleri tamamen bizim sorumluluğumuzdadır. Muhabbet kuşu yemi ve beslenmesi hakkında doğru araştırmaları yapıp onlar için doğru yemi seçmek görevimizdir.

Muhabbet kuşu ne yer merak ediyor musunuz? Bu kuşlar cinsiyetine, yaşına ve ırkına bağlı olmakla birlikte gün içerisinde ortalama 10 gr yem tüketir. Muhabbet kuşunuzun yemini doğru besin kaynakları ve doğru miktarla evde hazırlamak mümkün. Fakat bunu yapmak doğru bir araştırma, zaman ve emek isteyeceğinden hali hazırda satılan yemlerden almak hem daha sağlıklı hem de daha kolay olacaktır.

Muhabbet kuşu yem çeşitleri

Kızıştırıcı yemler, ballı yemler, meyveli yemler, konuşturucu yemler kabuklu ve kabuksuz yemler muhabbet kuşu yem çeşitlerindendir. Kuş yemlerinin içerisinde büyük ölçüde tahıl bulundurur. Bunun yanı sıra kuru meyve, fıstık, kuru böcekler, bal, yumurta kurusu, pirinç, irmik, vitamin ve mineraller içerir.

Bazı yem türlerinin içerisinde 20-25 çeşit besin kaynağı bulunur. Fakat en yaygın yem çeşidi içerisinde darı, aspur, Nijer tohumu bulanandır. Yulaf muhabbet kuşlarının en sevdiği besinlerden birisidir. Kısa süreli olarak sade yulaf verip dostunuzu mutlu edebilirsiniz.

En iyi muhabbet kuşu yemi hangisidir?

muhabbet-kusu-yemi

Muhabbet kuşu yemi

Muhabbet kuşu ne yer, hangi marka muhabbet kuşu yemi daha iyi merak ediyor olabilirsiniz. Araştırmalarımızda 2 marka kuş yemi ön plana çıkıyor.

Versele Laga Marka Kuş Yemi

Versele laga marka kuş yemi, kuşunuzun beslenmesinde büyük rol oynayan bütün vitamin ve mineralleri içerir. İçerisinde sarı darı, kırmızı darı, beyaz darı, soyulmuş yulaf, aspur, keten tohumu, aspir çiçeği ve Nijer tohumu bulundurur. Üst düzey tohum kalitesine sahip bu yem fiyat olarak da uygundur. Kg fiyatı 60-70 TL arasındadır.

Harrison’s Marka Muhabbet Kuşu Yemi

%100 doğal GDO içermeyen muhabbet kuşu yemidir. Hatta dünya çapında en kaliteli mama ödülüne layık görülmüştür. İçerisinde beyaz darı, arpa, gri darı, soya fasulyesi, bezelye, mercimek, fıstık, ay çekirdeği, yulaf, yonca, pirinç, chia tohumu ve birçok vitamin mineral barındırır. Ülkemizde üretimi olmayan bu yemi ancak yurtdışından ithal edebilirsiniz.