Sağır Köpek Nasıl Eğitilir?

Sağır Köpek eğitimi belli noktaların bilinmesi sayesinde daha kolay bir hale geliyor. Özellikle duymayan bir köpeğin eğitilmesinin zor olmadığını da belirtmek gerekecek.

Köpek nasıl eğitilir konusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin bilmesi gereken ilk nokta ‘sabır’ olarak karşımıza çıkıyor. Sağır olmayan köpeklerin de eğitiminde olduğu gibi araştırmak ve köpeğinizin dilini iyi anlamak eğitim için başlıca unsurlardır. Aslında işitme engeli olmayan köpeklerin eğitiminde olduğu gibi tekrarlar ve ödül yöntemi sayesinde kolay bir şekilde köpek eğitimi de mümkün olmaktadır.

Bu Yazımızda Neler Var:

Sağır Köpek Eğitimi

sagir-kopek
Sağır Köpek

Köpek eğitiminde ceza uygulanmamalıdır. Özellikle cezanın uygulanması köpeğinizin size karşı sadece korku beslemesine neden oluyor. Bunun için sadece ödül sistemi ile köpeğinizin eğitilmesi daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

Köpek eğitiminde yapmanız gereken istediğiniz hareketi tekrarlamasını sağlamaktır. Ardından sevdiği bir yiyecek ya da kolay bir şekilde temin edilebilecek olan ödül mamaları ile onları ödüllendirebilirsiniz. Ayrıca tekrarın büyük bir öneme sahip olduğu da unutulmaması gereken başlıca kıstastır. Yavru köpekler eğitimde daha kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir